Home Photographs BSBC Members Royal Visit History Contacts

2019 Fixtures

C = Coaches    T = Triples     G = Greys    M = Men     AY = Alternate years

Date   Opponents Rinks Venue Time Result
April            
Sat 20 Practice Session 6(G) H 10.00  
Sun 21 Vacant
Sat 27 Bostall Heath 4 (T) H 2.30
Sun 28 St. Michaels (A.R.Cup). 4 DA8 1JB 2.30
Tue 30 Helio Mirror 4 (G) H 2.00
May            
Thur 2 Borough Green 4M (T) (G) TN15 8SG 2.30
Sat 4 Hesketh Park 5 DA1 1ST 2.30
Sun 5 Open  Day 6(G) H 10.30  
Sat 11 Ramsgate  (C) - 10.00 a.m. 6 A 2.30
Sun 12 Plumstead  Common 5(T) H 2.30
Wed 15 Tudor 4(G) SE9 6SS 2.30
Sat 18 Woodcroft BC 5(T) H 2.30
Sun 19 Swanley 5 BR8 8DR 2.30
Sat 25 Kingfisher    5 DA6 8HL 2.30
Sun 26 Vacant

 
Mon 27 Danson Park  Comp DA6 8HL 9.30
Mon 27 Plumstead Common  Comp SE18 7RT
9.30
June            
Sat 1 Plumstead  Common 5(T) SE18 7RT 2.30
Sun 2 President's Day 6 H 9.45
Wed 5 Dartford Invicta 4/5(G) DA1 5BH 2.15
Sat 8 Cheriton (C) - 10.00 a.m. 6 A 2.30
Sun 9 Manor House 4(T)  H 2.30
Tue 11 VCD 5(T)(G) DA1 4DN 2.00
Sat 15 Manor House 4(T) DA1 4HB 2.30
Sun 16 Crayford BC 5 H 2.30
Sat 22 Hesketh Park 5 H 2.30
Sun 23 Plumstead Radical 5 SE18 7RT 2.30
Sat 29 Crayford B/C.  5 DA8 3AT 2.30
Sun 30 Knockholt (A/Y)  5(T) TN14 7LE  2.30  
July          
Sat 6 Hythe(C) - 10.00 a.m. 6 A 2.30
Sun 7 Borstal (A/Y) 5 ME1 3TL 2.30
Tue 9 Dartford Invicta 4/5(G) H 2.30
Sat 13 Danson Park 5 H 2.30
Sun 14 Kings BC 5(T)  H 2.30
Wed 17 Townsend Hook 5(T)(G) H 2.30
Sat 20 St. Michaels (A.R.Cup) 4 H 2.30
Sun 21 Cray Cottage 5 DA8 3AT 2.30
Tue 23 VCD 5(T)(G) H 2.00
Sat 27 Bexley Park  (A/Y) - DA2 7GA 5 H 2.30
Sun 28 Captain v Vice-Captains 6 H
2.30
August          
Sat 3 Kings B.C.   5(T) SE9 2AJ 2.30
Sun 4 Plumstead Radical 5 H 2.30
Sat 10 Woolwich & Plumstead  (A/Y) - SE18 3DB 5(T) H 2.30
Sun 11 Whitstable(C) -10.00 a.m. 6 A 2.30
Thur 15 Bexley Blind B.C. 4(T)(G) H 2.00
Sat 17 Cray Cottage 5 H 2.30
Sun 18 Cray Valley  (A/Y) -  BR5 3HS 4(T) H 2.30
Sat 24 Loose BC (A/Y) -  ME15 9UA 5(T)  H 2.30
Sun 25 Deal(C) 10.00 a.m. 6 A 2.30
Tue 27 Kingfisher 4(G) H 2.30
Sat 31 Tudor 4 H 2.30
September          
Sun 1 Swanley 5 H 2:30
Sat 7 Petts Wood (A/Y) 5(T) BR5 1PE 2.30
Sun 8 Club Finals Day 6 H 9.45
Sat 14 Cranbourne 4(T) H 2.30
Sun 15 Vacant(C.I.U. Finals Day)      
Thurs 19 Helio Mirror 4(G) DA7 5AS 2.00
Sat 21 Woodcroft BC 5(T) SE9 1AA 2.30
Sun 22 Bostall Heath 4(T) DA7 5SL 2.30
Sat 28 Townsend Hook 5/6(T) ME6 5DP 2.30
Sun 29 Vacant  
October            

Results Summary

Won Drawn Lost